Afrika'da

Bir Fidan Bin Hayat

Ellerinizle suladığınız bir tohumun, bir çekirdeğin her geçen gün büyüdüğünü izlemenin verdiği keyif bambaşkadır. Gözümüzün önünde büyüyüp yeşerdiğine tanık olmak, içimizi tarifi olmayan bir huzurun kaplamasına neden olur. Bir bitkiyİ tohumken, daha henüz bir fidanken yetiştirmenin mutluluğu bile bambaşkayken yardımlarınızla ekilen bir fidan bağışıyla kilometrelerce ötedeki bir çocuğun ve bir ailenin mutluluğuna vesile olmak ise dünyadaki en eşsiz duygular arasında yer alır.

Mescidimiz Derneği olarak sizlerin yardımlarıyla hayata geçireceğimiz fidan bağışı projemiz sayesinde Afrika’daki topraklarımızı yeşertmeyi amaç edindik. Evlerinden çıkıp uzun mesafeler sonrası ulaştıkları okullarının çevresine çeşit çeşit meyve ağacı dikmeyi ve her geçen gün aralarına yepyeni fidanlar ekleyerek devam etmeyi hedefliyoruz. Bu sayede çocuklar, okulda oldukları süre boyunca bu fidanlarla ilgilenme ve meyveleriyle karınlarını doyurma şansına da erişmiş olacaklar.

Çocuklarımız bu proje sayesinde hem kendi diktikleri fidanlar sayesinde elleriyle bir can vermeyi hem de diktikleri fidana bakarak bir canlının sorumluluğunu almayı öğrenecekler. Ayrıca yine kendi yetiştirdikleri fidanların meyvelerini kendi elleriyle toplayıp dalından yeme imkânı da bulacaklar. Toprakla ilgilenmek, günlük hayatlarından biraz olsun uzaklaşmalarına ve rutinleri dışında bir aktiviteye sahip olmalarına da katkı sağlayacak. Her gün üstlerine basıp geçtikleri toprağın bir gün sonra yemyeşil meyve ağaçlarıyla kaplandığına tanık olmak, aynı zamanda çocukların umutlarını ve heyecanlarını da yeşertecek.

Dünyamızın doğal güzelliğine katkı sağlarken çocuklara enerji, besin ve umut da sağlamış olacağız. Amacımız, Afrika topraklarında ulaşabildiğimiz kadar çok yere ulaşıp buraları da fidan bağışları sayesinde güzelleştirip olabildiğince fazla çocuğumuzu fidanlarla kavuşturmaktır. Bu yolda adım adım ilerlemek adına size ve desteklerinize de ihtiyacımız var. Sizler de hem umutların hem de fidanların yeşerdiği yolculukta gönüllü fidan bağışçısı olarak aramızda yer alabilirsiniz.

Yaptığınız fidan bağışları sayesinde Afrika’daki topraklarda büyüyen bir ağacınız olsun istemez misiniz? Bu bağış kampanyası sayesinde evlerimizden yaptığımız bağışlarla kilometrelerce ötedeki insanların hayatlarına dokunabilir ve yüzlerindeki tebessüme vesile olabiliriz. Bağışladığınız her bir fidanla hem doğaya bir nefes hem de çocuklarımız için bir umut olduğunuzu da her daim hatırlamanızı isteriz.

Mescidimiz Derneği

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.